Dodany: 2010-09-17 13:57:53

Ubezpieczenie na życieUbezpieczenie na życie to gwarancja spokoju dla Twoich najbliższych, ponieważ dzięki niemu zapewniasz zabezpieczenie finansowe swojej rodzinie, gdyby nagle Ciebie zabrakło. W taki sposób towarzystwa ubezpieczeniowe reklamują swoje polisy na życie.

 

Jak naprawdę wygląda ubezpieczenie na życie i co zyskujemy dzięki niemu. Pierwszym i bardzo ważnym punktem  ubezpieczenie na życie jest jego dożywotność. Ważne, aby działało na całym świecie i w każdym czasie. Dodatkowo w razie śmierci osoby ubezpieczonej, wskazanym przez nią osobom (Uposażonym) wypłacana jest określona kwota, którą wybrała osoba ubezpieczona (suma ubezpieczenia). Ważne, aby w polisie na życie zawarta była gwarancja, że uposażeni otrzymają pieniądze z ubezpieczenia na krótkim czasie i bez kłopotliwego postępowania spadkowego w sądzie.

 

Dodatkowo ubezpieczenie na życie powinno charakteryzować się tym, iż suma wypłacona z polisy jest praktycznie zwolniona z podatku spadkowego i dochodowego. Bardzo ważny jest także fakt, że w przypadku trudności z regularną wpłatą składek ubezpieczeniowych, można zawiesić ich wpłacanie na określony czas (np. na 5 lub 6 miesięcy). Te wszystkie czynniki gwarantują, że nasze ubezpieczenie na życie jest solidnym zabezpieczeniem dla naszej rodziny..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Ubezpieczenie na życie
Nick: