Dodany: 2010-09-17 14:00:12

Ubezpieczenie OCUbezpieczenie OC jest jednym z obowiązkowych ubezpieczeń komunikacyjnych. O jego wykupie mówi specjalna ustawa. Ubezpieczenie OC musi wykupić każdy, kto posiada pojazd podlegający rejestracji. Może to być samochód, motocykl, przyczepa czy motorówka. Nieważne jaki to pojazd.

 

Jeśli został zarejestrowany, koniecznym jest wykupienie ubezpieczenia OC. Ubezpieczenie OC jest zawarte na podstawie umowy, na okres 12 miesięcy z wybranym towarzystwem ubezpieczeniowym. Jeśli nasz pojazd zarejestrowany jest na czas krótszy nić rok, wtedy istnieje możliwość zawarcia umowy krótkoterminowej. Przy zakupie tego ubezpieczenia trzeba pamiętać, że brak wypowiedzenia umowy w określonym terminie skutkuje jej automatycznym przedłużeniem na następny rok.

 

Dlatego trzeba pilnować tych terminów. Jeśli zdecydowaliśmy się opłacać ubezpieczenie OC w ratach, to trzeba pamiętać, że przed upływem jednego roku od jego zawarcia, nie można skutecznie wypowiedzieć tej umowy. Mimo wielu skomplikowanych zapisów, ubezpieczenie OC ma być gwarancją nie tylko dla nas, ale również dla innych użytkowników drogi. W przypadku, gdy spowodowaliśmy kolizję, szkody wyrządzone przez nas pokrywa nasze ubezpieczenie OC. Jeśli kolizję spowoduje ktoś inny i to nasze auto na niej ucierpiało, wtedy straty pokrywane są z OC sprawcy..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Ubezpieczenie OC
Nick: