Dodany: 2010-09-17 14:02:01

Ubezpieczenie ACUbezpieczenie AC w przeciwieństwie do OC należy do grupy ubezpieczeń komunikacyjnych dobrowolnych. Oznacza to, że zawarcie umowy zależy tylko od decyzji właściciela pojazdu. Umowa na  AC zostaje zawarta na okres 12 miesięcy lub krócej. Dokumentem, który potwierdza fakt, że wykupiliśmy ubezpieczenie AC jest polisa.

 

Dokument ten staje się ważny od następnego dnia, zaraz po zapłaceniu stosownej składki. Należność za ubezpieczenie AC opłaca się jednorazowo, jednak istnieje możliwość uiszczania wpłat w ratach. Sama umowa, w przeciwieństwie do ubezpieczenia OC wygasa automatycznie, po zakończeniu danego okresu, na który została zawarta. Rozwiązanie umowy następuje również w przypadku nieopłacenia kolejnej raty składki. Zazwyczaj pieniądze z polisy wypłacane są w przypadku: kradzieży samochodu , uszkodzeń spowodowanych w zderzeniach ze zwierzętami, uszkodzeń spowodowanych przez nieznanych sprawców, czy uszkodzeń spowodowanych przez samego kierowcę.

 

Ubezpieczenie AC nie pokrywa jednak skutków wielu innych zdarzeń, jak kradzież samochodu, w przypadku gdy w środku znajdują się kluczyki i dowód rejestracyjny. Również minimalne szkody, nie przekraczające 1% wartości pojazdu nie są pokrywane z polisy AC..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Ubezpieczenie AC
Nick: