Dodany: 2010-09-17 14:05:23

Ubezpieczenie od pożaruKlimat staje się coraz mniej przewidywalny i katastrofy naturalne coraz częściej zagrażają zarówno indywidualnym mieszkańcom jak i przedsiębiorstwom. Rozwój rynku ubezpieczeń dla firm spowodował, że obecnie nie ma problemu z ubezpieczeniem majątku od szkód wywołanych działaniem żywiołów.

 

Jednym z takich przykładowych ubezpieczeń jest ubezpieczenie od pożaru. Przedsiębiorstwa rocznie wydają miliony na ubezpieczenia związane z działaniem żywiołów. Ubezpieczenie od pożaru obejmuje często nie tylko sam budynek i maszyny się w nim zajmujące, ale również wszystkie samochody służbowe firmy. W Polsce z roku na rok rośnie liczba chętnych, którzy wykupują ubezpieczenie od pożaru.

 

Trzeba jednak pamiętać, że ubezpieczenie ubezpieczeniu nie równe, dlatego przy podpisywaniu polisy trzeba pytać o dokładny jego zakres. Ubezpieczenie od pożaru może obejmować szkody przez żywioł wyrządzone, ale już np. nie obejmuje szkód wyrządzonych przez strażaków podczas akcji gaśniczej i ewentualnego zalania. Dlatego bardzo ważne jest sprecyzowanie co konkretnie obejmuje dane ubezpieczenie. Ta wiedza pozwoli nam mieć pewność i pozwoli uniknąć przykrych rozczarowań, kiedy przyjdzie do wypłaty polisy.Dodaj nowy komentarz do artykułu Ubezpieczenie od pożaru
Nick: