Dodany: 2010-09-17 14:16:53

Ubezpieczenia NNWUbezpieczenia NNW to rodzaj dobrowolnych ubezpieczeń komunikacyjnych. Są one zawierane na okres 12 miesięcy. Ubezpieczenia NNW obejmują wypadki powstałe na terenie Polski oraz poza jej granicami.

 

Przedmiotem ubezpieczenia NNW są trwałe następstwa nieszczęśliwych wypadków lub śmierć ubezpieczonego w czasie podróży samochodem.

Polisa obejmuje wszystkich podróżujących danym autem, zarówno kierowcę, jak i pasażerów. Odszkodowanie wypłacane jest niezależnie od tych przysługujących z polisy OC, czy też innych zawartych umów NNW. Sumę ubezpieczenia wybiera osoba, która chce je zakupić. Maksymalna i minimalna jego wysokość może różnić się w poszczególnych towarzystwach. Sama składka wynosi 5-7 promili od całej sumy ubezpieczenia.

 

Dodatkowo trzeba pamiętać, że jest ona zależna od rodzaju samochodu i ilości miejsc. Więcej zapłacimy za ciężarówkę niż za samochód osobowy. Generalnie ubezpieczenia NNW są chętnie kupowane przez kierowców. Zachęca ich niewielka składka i szeroki zakres ochrony, jaki oferuje polisa..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Ubezpieczenia NNW
Nick: